زورگیری از قانون!

پس از آنکه فیلم «سرقت با قمه در ترافیک اتوبان نیایش»، آن هم در روز روشن و مقابل چشم همه در فضای مجازی منتشر شد، سؤالات زیادی در افکار عمومی شکل گرفت؛ اینکه چطور سارق مسلح بدون هیچ ترس و واهمه‌ای به وسط اتوبان می‌آید، در خودرو را باز می‌کند و با تهدید راننده که گویا یک خانم بوده‌است، تلفن همراه او را از دستش می‌کشد و در آخر نیز از گاردریل به آن طرف اتوبان می‌پرد و فرار می‌کند! این سارق حین سرقت نیز در عقب خودرو را با خیال راحت باز می‌کند تا اگر وسیله گران‌قیمت دیگری نیز به چشمش خورد با خود ببرد. در مقابل اما، مردم حاضر در صحنه هیچ اقدامی نمی‌کنند و حتی یکی از خودرو‌ها به قصد دور شدن از این صحنه لاین اتوبان را عوض می‌کند. هر چند یک روز پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، رئیس پلیس پایتخت خبر از دستگیری زورگیر مسلح را داده‌است، اما سؤالات زیادی در واکنش به این فیلم در شبکه‌های اجتماعی بدون پاسخ باقی مانده‌است. حبیب ترکاشوند در صفحه توییتر خود فیلم زورگیری با قمه را در اتوبان نیایش منتشر کرده و نوشته‌است: «خفت‌گیری عجیب یک خانم در بزرگراه نیایش در تهران با قمه! مسئولان محترم قضایی، به راستی مشکل کجاست که این اراذل اینقدر جسور شده‌اند که در روز روشن با قمه به جان مردم می‌افتند؟»
همچنین کاربر دیگری با نام رهگذر در واکنش به سؤال برخی از کاربران که «چرا مردم برای کمک به آن خانم مورد حمله قرار گرفته، اقدامی نکردند» در صفحه توییتر خود نوشته است: «اگر زورگیر رو بزنیم، بدهکار میشیم. مداخله مؤثر بدون آسیب‌زدن و آسیب‌دیدن هم کار هر کسی نیست و شخص باید خیلی حرفه‌ای باشه. البته من بودم نمی‌تونستم صرفاً تماشاچی باشم، با اینکه سابقه مداخله و کباب‌شدن به قصد ثواب کردن کم ندارم!»
کاربری با نام «محمد صدرات» نیز در واکنش به توییت «رهگذر» با گلایه از اینکه مردم فقط تماشاگر این صحنه زورگیری بودند، توییت زده‌است: «قطعاً اگر همه راننده‌ها پیاده می‌شدند و سمت زورگیر می‌رفتن، فرار می‌کرد و اصلاً کار به زدن نمی‌کشید.»
کاربر دیگری نیز با نام «مهدی» واکنش متفاوتی نشان داده و توییت زده‌است: «حالا همینو دستگیرش کنن یه عده احمق میان هشتگ میزنن که مثلاً فلانی کجاست؟ یا فلانی رو آزاد کنید!»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *