آمار و برنامه ریزی برای همه ما مهم است…

کمیسیون آمار سازمان ملل متحد «UNSD»، بیستم اکتبر را روز آمار نام‌گذاری کرده و جمهوری اسلامی ایران نیز اول آبان ماه را به روز «آمار و برنامه ریزی» اختصاص داده است. در چنین روزی بر اهمیت استفاده از آمارهای رسمی برای تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری تاکید می شود. آمار به مثابه ابزار تصمیم گیری و فرایندهای کمی و کیفی آماری به عنوان شاخص برنامه ریزی و توسعه، همواره مورد توجه مدیران و محققان بوده است.

این مهم در آیات و روایات دینی ما نیز به خوبی بیان و برآن تاکید شده است. حضرت علی (ع) می فرمایند: ” قِوامُ العَیشِ حُسنُ التَّقدِیرِ و مِلاکُهُ حُسنُ التَّدبیرِ” پایداری زندگی به برنامه ‏ریزی درست و وسیله رسیدن به آن ، مدیریت صحیح است.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، کارگروه آمار و حقوق پژوهشکده مطالعات راهبردى روز شنبه هفتم آبان ۱۴۰۱ با دعوت از دو استاد برجسته این حوزه، ویژه برنامه ای تدارک دیده است. دکتر محسن محمدزاده، استاد تمام گروه آمار دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی از «نقش آمار در تحقیقات علمی برای توسعه پایدار» می گوید و دکتر محمدوزین کریمیان، دانشیار گروه مدیریت دانشگاه علوم قضایى و خدمات ادارى، « ارتقاء اثربخشى قانون با اتکا به علم آمار» را تبیین می کند.

 

مدیران، پژوهشگران و کلیه علاقه مندان می توانند ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح شنبه در سالن جلسات شهید بهشتى پژوهشگاه در بزرگداشت این روز، گروه آمار و حقوق را همراهی کنند. لینک مجازى ورود به این برنامه https://meet.google.com/gkw-fpbu-sme است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *