افتتاح اولین پژوهشکده مشترک قوه قضاییه و دانشگاه در شیراز

در سفر یک روزه رییس پژوهشگاه قوه قضاییه به استان فارس و همزمان با آغاز هفته قوه قضاییه، اولین ‌پژوهشکده قوه قضاییه و دانشگاه در شیراز افتتاح و تفاهم نامه همکاری فعالیت های مشترک علمی و‌ پژوهشی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه قوه قضاییه به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام والمسلمین مهدی هادی، عصر چهارشنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه پژوهشی دادگستری فارس، پژوهشگاه قوه قضاییه و دانشگاه شیراز، پیوند علم و سند را مورد تأکید قرار داد و افزود: خلاء موجود در حوزه فضای کاربردی و مسایل دانشگاهی ملموس است و در بسیاری مواقع، دانشجویی که فارغ التحصیل می شود بدون ملاحظه حتی یک پرونده و یا رأی دادگاه، توقع ورود به حوزه وکالت و مسائل حقوقی دارد.

وی اضافه کرد: در کشور، زمینه برای تشکیل پیوندهای علمی وجود دارد، بنابراین باید از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم و به ساماندهی موضوعات پایان نامه ها و رساله ها توجه ویژه داشته باشیم.

رییس پژوهشگاه قوه قضاییه تصریح کرد: دانشگاه می تواند برای دادگستری و دادگاه ها ظرفیت بالایی فراهم کند، دادگستری نیز می تواند موضوعات بسیاری را برای پایان نامه به دانشگاه پیشنهاد دهد.

دکتر هادی در خصوص ساختار سازمانی پژوهشگاه قوه قضاییه بیان داشت: این مجموعه دارای شش پژوهشکده است که ۴ پژوهشکده حقوقی و ۲ پژوهشکده غیر حقوقی است.

وی با بیان اینکه ظرفیت و‌ داده هایی که پژوهشگاه به عنوان نمایندگی یک قوه به جامعه علمی کشور عرضه می شود، قابل توجه است گفت : جامعه علمی کشور می تواند از این داده ها و اطلاعات کاربردی برای رشد وتعالی بهره ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین هادی افزود: قوه قضاییه می تواند با استفاده از ظرفیت کامل دانشگاه و حوزه به نحو مطلوب در خصوص رفع شبهات روز همکاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *