بلوغ فکری و شخصیتی؛ سخنرانی علمی دکتر ایرج شهبازی در پژوهشگاه قوه قضاییه

بلوغ فکری، بعد مهمی در بلوغ افراد محسوب می شود که زمان وقوع آن با بلوغ جسمانی متفاوت است. این بلوغ به معنای پختگی عقلانی و کمال شخصیتی، ربطی به سن تقویمی ندارد. دکتر ایرج شهبازی روز دوشنبه ۱۴ شهریور به دعوت پژوهشکده مطالعات راهبردی در پژوهشگاه قوه قضاییه درباره اهمیت و نقش بلوغ فکری و شخصیتی در مراحل مختلف زندگی سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، خویشتن‌داری، خیرخواهی، تعادل میان هوش‌های چهارگانه، تعادل میان ملاحظه و جسارت و زیستن در زمان حال از جمله مباحث این سخنرانی علمی خواهد بود که ساعت ۱۱ صبح در سالن شهید بهشتی پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار می شود. سایرعلاقمندان می توانند از طریق پیوند https://meet.google.com/xtt-vuss-mic این سخنرانی را دنبال کنند.

 

دکتر ایرج شهبازی متولد سال ۱۳۵۱ در شهر نهاوند است. دکترای تخصصی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران دارد و عضو موسسه لغت نامه دهخدا است. گستره مطالعات پژوهشی وی از ادبیات تا روانشناسی، آثار با ارزشی را در اختیار علاقمندان قرار داده است. «پیدای پنهان»،«سرای سکوت»،«سبع هشتم»برخی از آثار این مولوی‌شناس و حافظ‌شناس برجسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *