همزمان با هفته پژوهش؛ برپایی هم اندیشی “الزامات تقنینی و اجرایی برنامه هفتم توسعه”

در آیین نکوداشت هفته پژوهش با حضور مقامات عالی قضایی، مدیران پژوهشگاه قوه قضاییه و پژوهشگران حوزه حقوق وقضا از ۳۵ عنوان کتاب و نیز پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه رونمایی خواهد شد. همچنین در نشست جانبی این مراسم که روز چهارشنبه ۲۳ آذر برگزار می شود، نمایندگان پژوهشگاه در ۳۱ استان کشور در خصوص سیاست های پژوهشی دستگاه قضا به تبادل نظر می پردازند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، برگزاری هم اندیشی”الزامات تقنینی و اجرایی برنامه هفتم توسعه”، کرسی”تحلیل تقاضاهای واهی اعاده دادرسی در امور کیفری” و نشست “فرجام خواهی آراء مطبوعاتی” عناوین دیگر برنامه های پژوهشگاه در هفته پژوهش  است.

برپایی هم اندیشی تخصصی”الزامات تقنینی و اجرایی سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه در بخش حقوقی و قضایی” در روز یکشنبه ۲۷ آذرماه با حضور معاونین و مدیران قوه قضاییه، برنامه دیگری است که در آن الزامات برنامه نویسی و پیش بینی اعتبارات، بایسته های تحقق حداکثری هوشمندسازی فرایندها در ارائه خدمات قضایی، میزان اجرایی شدن حدنگاری و چالش های میانجی گری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. نقش قوه قضاییه در حمایت از سرمایه گذاری، امنیت اقتصادی و بهبود محیط کسب و کار، اقدامات دستگاه قضا در کاهش فساد در دستگاه های اداری و الزامات بازنگری قوانین برای کاهش عناوین مجرمانه از دیگر محورهای این هم اندیشی یک روزه خواهد بود.

مشروح برنامه های هفته پژوهش در سایت پژوهشگاه و همزمان در پیام رسان های بله، ایتا، سروش، تلگرام، اینستاگرام به نشانیjriacir منتشر می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *