«متاورس، مبانی و چالش های حقوقی» یکی از طرح های پژوهشی تازه انتشار یافته پژوهشگاه قوه قضاییه است؛ موضوعی که این روزها نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

در مقدمه این اثر می خوانیم:

زمانی که اولین گوشی‌های هوشمند بدون صفحه کلید عرضه شد، بسیاری از مردم سؤال می‌کردند که آیا آنها قابل‌استفاده خواهند بود؟ اما تنها طی چندسال، تلفن‌های هوشمند تجربه اینترنت را برای میلیاردها نفر تغییر دادند و مدل‌های کسب‌وکار جدیدی را فعال نمودند که حمل‌ونقل، گردشگری، تولید، سرگرمی‌های شخصی، تعاملات اجتماعی و موارد دیگر را متحول کرد. با ظهور فناوری جدید نحوۀ تعامل ما با دنیای دیجیتال تغییر می ­کند که پیامدهای آن می‌تواند نه تنها برای شرکت‌های فناوری، بلکه به‌طور بالقوه برای هر سازمانی خیره‌کننده باشد. این موضوع یکی از دلایلی است که مردم این‌قدر درباره متاورس صحبت می‌کنند، ایده‌ای ۳۰ ساله که در سال گذشته علاقه و سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی را به خود جلب کرده است.

 

در بخش اول اثر، مبانی نظری و چالش‌های حقوقی از منابع ارائه شده است  و در بخش دوم، گزارشی از مطالب مطرح در نشست متاورس؛ مبانی و چالش‌های حقوقی که هفتم تیرماه ۱۴۰۱، مقارن با هفته قوه قضائیه در پژوهشگاه قوه قضائیه برگزار گردید، تشریح گردیده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *