پنجمین نشست تخصصی با عنوان”سقط جنین و مسئولیت های ناشی از آن” با محوریت مسئولیت حاکمیت و سایر مداخله کنندگان فرایند سقط جنین و نیز بررسی مقررات ناظر بر آن روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه در پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، در این پیش نشست ها که به منظور تقویت علمی همایش”سقط جنین در پرتو قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت؛ چالش‌ها، موانع و راهکارها” با حضور دانشگاهیان و پژوهشگران حقوق و پزشکی قانونی برپا می شود، ابعاد حقوقی و علمی سقط جنین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

«وظایف و اختیارات کمیسیون سقط قانونی»، «حمایت از جنین و پیشگیری از سقط آن»، «ناهنجاری های جنین و روش های تشخیص آن» و «حرج مادر و تعارض حق حیات مادر و جنین» عناوین چهار پیش نشست قبلی بوده است که از ابتدای سال جاری، گروه های متعدد علمی و پژوهشی و همچنین نمایندگانی از سازمان های مرتبط این موضوع را به بحث گذاشته اند.

همایش اصلی قرار است اسفندماه ۱۴۰۱ به میزبانی گروه سیاست‌گذاری جنایی و عدالت کیفری پژوهشگاه و همکاری معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه و سازمان پزشکی قانونی، برگزار شود. «بیان تکالیف حاکمیت در قبال جنین های ناهنجار، حمایت هم­زمان از جنین و مادر و فرآیند انجام سقط‌جنین قانونی»، عنوان سخنرانی دکتر امیرحسین بانکی‌پور، نماینده‌مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون مشترک حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است که روز دوشنبه ارائه می شود.

علاقمندان از طریق نشانی https://meet.google.com/rhp-gdmq-cxh می توانند روز دوشنبه ساعت ۱۴ در این نشست حضور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *