امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه قوه قضاییه و پژوهشکده حقوق و قانون ایران + گزارش تصویری

 

آیین امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشکده حقوق و قانون و پژوهشگاه قوه قضاییه روز چهارشنبه ششم اردیبهشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی هادی در این آیین با بیان اهمیت افزایش دانش حقوقی شهروندان در جامعه گفت: یکی از مشکلات این است که دوره‌های آموزشی یا تولید محتوا برای صنف‌های مختلف نداریم. تدوین متون حقوقی قابل فهم و ساده و به‌روز برای مردم می‌تواند به حل معضل دستگاه قضایی یعنی حجم پرونده‌های ورودی کمک کند.

در این جلسه، محمد درویش زاده، رئیس پژوهشکده حقوق و قانون ایران نیز به ظرفیت های موجود در این مرکز اشاره کرد و اظهار داشت: این پژوهشکده با چهار گروه پژوهشی مطالعات دانشنامه‌نگاری حقوقی، مطالعات نظریه‌پردازی و نواندیشی حقوقی، مطالعات تأثیر اجتماعی قوانین و مطالعات حقوق مضاف با هدف پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در سال ۱۳۹۳ تاسیس شده است و با حضور حقوقدانانی که سال ها در حوزه حقوق شهروندی فعالیت داشته اند، می تواند در تولیدمحتوا  و برپایی نشست‌های تخصصی، همکاری مشترکی با پژوهشگاه داشته باشد.

راه اندازی و توسعه طرح”ویکی حقوق” با ثبت بیش از ۱۱ هزار مقاله کوتاه حقوقی، انتشار دو مجله تخصصی و  طراحی نرم افزار تخصصی قانون و حقوق از جمله اقدامات پژوهشکده حقوق و قانون است که در زمینه شناسایی و اجرای طرح های کاربردی و توسعه ای حقوق فعالیت می کند.

گزارش تصویری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *