برگزاری نشست نقد رأی با موضوع تقلب نسبت به قانون در حوزه حقوق شرکت ها

جلسه نقد رای به شماره ۹۸۰۹۹۷۰۲۲۱۵۰۱۹۷۴ با موضوع « تقلب نسبت به قانون در حوزه حقوق شرکت ها»، ۱۳ اردیبهشت در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، در این نشست که یوسف یعقوبی، قاضی صادرکننده رأی نیز حضور خواهد داشت، رای صادره از شعبه ۱۵ دادگاه تجدید نظر استان تهران در خصوص ابطال تصمیمات مجمع عمومی عادی شرکت سهامی عام نسبت به انتقال سهام از طریق فروش به خود شرکت نقد و تحلیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در رأی حاضر، نظریه تقلب نسبت به قانون و سو استفاده از حق، مورد استناد قرار گرفته و قاضی آن را تبیین نموده است، همچنین نظریه گذر از شخصیت حقوقی (alter ego) که یکی از موضوعات چالشی در نظام حقوقی ایران است، در این رأی استفاده شده است.

در نشست نقد رأی « تقلب نسبت به قانون در حوزه حقوق شرکت ها»، دکتر محمدرضا پاسبان، دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر علیرضا عالی پناه، استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی و دکتر محمد هادی فضلعلی، رئیس شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران به عنوان ناقد، رأی را بررسی خواهند کرد.

سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، ساعت ۱۶ روز چهارشنبه میزبان علاقمندان شرکت در  این نشست است.

 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *